Listy kontrolne – dlaczego warto z nich korzystać?
Listy kontrolne

Dlaczego warto korzystać z list kontrolnych:

  1. Gromadzenie wiedzy – każda teoria zarządzania odwołuje się do wielu pojęć i opartych na nich działań, które trzeba zrozumieć, zapamiętać i wykorzystać.
  2. Porządkowanie doświadczeń – każdego dnia w pracy menedżera zdarza się sytuacja, która warto zapamiętać i przeanalizować. Wnioski zapisane w formie listy kontrolnej pozwolą oszczędzić czas przy podejmowaniu decyzji w przyszłości.
  3. Menedżer wykonuje mnóstwo, zróżnicowanych działań. Lista kontrolna pozwala odciążyć pamięć dzięki zapisaniu wielu szczegółów tych czynności w uporządkowany sposób.
  4. Podczas realizacji skomplikowanych procedur zarządzania, składających się z dziesiątków czynności, lista kontrolna upewni, ze zostały uwzględnione wszystkie ważne aspekty.
  5. Lista kontrolna pozawala systematyzować pracę i zwiększać jej efektywność, dzięki szybkiemu dostępowi do potrzebnych informacji.
  6. Menedżerowie korzystający w codziennej pracy z własnych lub implementowanych list kontrolnych, zwiększają skuteczność podejmowanych decyzji.
  7. W trakcie pracy z podwładnymi, np. przy ich szkoleniu, lista kontrolna stanowi praktyczna pomoc w uporządkowaniu kolejnych czynności. Pozwala również zwróć uwagę na najważniejsze aspekty, które pojawiają się w pracy z jednostka lub całym zespołem.
  8. Lista kontrolna pozwala kierować negocjacjami i trudnymi rozmowami.
  9. Warto korzystać z list kontrolnych w celu uniknięcia strat, jakie powstają w wyniku błędnych działań.
  10. Korzystanie z list kontrolnych zwiększa pewność siebie i zadowolenie z wykonywanej efektywnie pracy.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej skontaktuj się z nami trenerzy@trenerzy.pl
Szukasz szkolenia i masz pytania?
Śmiało, nasi eksperci są do Twojej dyspozycji!