Skuteczne zarządzanie ludźmi

Skuteczne zarządzanie zespołem

Ludzie pracują tak, jak są zarządzani

Styl zarządzania przełożonego wpływa na skuteczność kierowanego przez niego zespołu i panującą w nim atmosferę. Sposób kierowania zwierzchnika udziela się zależnym od niego menedżerom a to tworzy kulturę całej organizacji.

Badania pokazują, że ponad połowa menedżerów przez całe swoje życie kieruje jednym stylem. Zawirowania na rynku, pojawienie się młodych, wymagających pracowników, ciągłe konkurowanie wymagają od menedżerów umiejętności dostosowywania swojego sposobu kierowania do różnych sytuacji. Szefowie, którzy tego nie potrafią, ograniczają efektywność swojej firmy.

Kluczem do skutecznego zarządzania jest rozumienie własnego zachowania oraz reakcji pracowników. Bardzo ważna jest sprawna i dostosowana do sytuacji komunikacja oraz umiejętność optymalnego zachowania szefa dopasowana do okoliczności.

Uważamy, że bardzo ważnym i pomocnym działaniem jest analiza stylu zarządzania wszystkich menedżerów w firmie oraz praca nad poprawianiem go tam, gdzie będzie to potrzebne. Proponujemy badania pozwalające zidentyfikować osoby, które będą rozwijać i urozmaicać swój sposób kierowania podwładnymi podczas warsztatów szkoleniowych.