Szkolenie asertywności, czyli jak nie dać sobie wejść na głowę?

W pracy ważne jest nie tylko sumienne wykonywanie swoich obowiązków, ale także — czego zdecydowanie nie powinno się lekceważyć — kompetencje miękkie oraz odpowiednia postawa. Udzielanie pomocy współpracownikom jest cenione i pożądane, ale nie należy popadać w skrajność, czyli nagminne pomagać innym kosztem własnego czasu. Odpowiednim kompromisem w tym zakresie jest asertywność. Niestety, nie zawsze jest ona cechą wrodzoną. To właśnie dlatego w niektórych sytuacjach konieczne okazują się profesjonalne szkolenia asertywności. Dlaczego warto, by firma sięgnęła po takie rozwiązanie? Przeczytaj tekst, by poznać ciekawe wskazówki w tym temacie.

Szkolenie asertywności, umiejętności miękkie w Twojej firmie

Szkolenia asertywności. Dlaczego są ważne? Szkolenia umiejętności miękkich jako sposób na szczęśliwe życie zawodowe

Zgodnie z ogólnym podejściem asertywność jest definiowana jako umiejętność wyrażenia własnego zdania oraz obrony swoich poglądów i interesów. Ważne jest przy tym, by nasze zachowanie nie godziło w interesy innych osób. Trzeba o tym pamiętać, ponieważ nierzadko jako asertywne określa się zachowania, które w rzeczywistości są zuchwałe, a czasem nawet zaborcze. Postawa asertywna jest niezbędna w życiu prywatnym, ale pełni ona ważną rolę także w miejscu pracy. Dlaczego tak jest? Odpowiedź na pytanie wydaje się prosta: dzięki temu członek zespołu jest w stanie obronić się przed „zakusami” współpracowników chcących zrzucić na niego część obowiązków.

Asertywność, choć czasem niedoceniana, jest w rzeczywistości bardzo ważną umiejętnością. Pozwala ona uniknąć nałożenia zbyt dużej ilości obowiązków, a w konsekwencji — rozgoryczenia pracą i przepracowania.

Szkolenia – umiejętności miękkie. Dlaczego firma powinna z nich skorzystać?

Szkolenie z umiejętności miękkich poruszające zagadnienia związane z asertywnością to rozwiązanie, na które powinien zdecydować się każdy pracodawca, chcący rozwijać swój zespół. Organizacja takich zajęć dla pracowników ma na celu uświadomienie im, jak ważna jest asertywność oraz zdrowe relacje między członkami teamu.

Poza szkoleniem z asertywności zachęcamy również do organizacji Szkolenia team building, które pomoże ułożyć relacje w Twoim zespole i nauczy ludzi podstawowych umiejętności komunikacyjnych.