Zarządzanie sobą w czasie
Artykuły

Zarządzanie czasem i sobą w czasie

Wiatry i fale zawsze sprzyjają najlepszym nawigatorom

Zarządzanie zadaniami

Mówiąc o efektywnym zarządzaniu sobą w czasie mamy na myśli umiejętność łączenia pełnego wyzwań życia zawodowego z tak ważnymi dla większości z nas obszarami życia osobistego jak realizowanie pasji i zainteresowań, spełnianie się w roli rodziców, współmałżonków czy też przyjaciół. Metaforycznie rzecz ujmując inspirujemy i zachęcamy uczestników naszych szkoleń do poszukiwania możliwości i sposobów do tego by mieć w życiu poczucie siedzenia na właściwej łodzi, płynięcia we właściwym kierunku, z optymalizowaniem inwestowanej energii do prędkości jaką chcemy uzyskiwać. Co to w praktyce oznacza? Nasz program szkolenia z zarządzania zadaniami i sobą w czasie, opieramy na dwóch, naszym zdaniem komplementarnych ideach. „Najpierw zastanów się czy robisz właściwe zadania a potem czy te zadania robisz właściwie?” – jej autorem jest Stephen Covey. Światowy autorytet kojarzony przede wszystkim z umiejętnością definiowania priorytetów. Druga idea polega na efektywnym zarządzaniu zadaniami tzw. strumieniem spraw bieżących – jej propagatorem jest między innymi David Allen, autor książki „GTD – Getting Things Done” – ekspert w dziedzinie efektywnego radzenia sobie z nieustannym napływem zadań do realizacji. W trakcie szkolenia z zarządzania sobą w czasie, realizujemy trzy zasadnicze cele:
  1. Przedstawiamy szeroki wachlarz zagadnień związanych z tematyką efektywności osobistej. Dzięki temu umożliwiamy uczestnikom analizę swoich mocnych stron i obszarów do rozwoju – jest to kwestia bardzo indywidualna.
  2. Dostarczamy i ćwiczymy zastosowanie sprawdzonych i wykorzystywanych przez trenerów metod pozwalających efektywniej zarządzać zadaniami i sobą w czasie, zarówno na gruncie zawodowym jak i prywatnym. Mówiąc o metodach mamy na myśli kompletny, wypracowany system organizacyjny oraz cały szereg prostych, skutecznych narzędzi do szybkiego wykorzystania.
  3. Inspirujemy i zachęcamy do zmian. Punktem zwieńczającym szkolenie jest sformalizowanie przez uczestników swoich, indywidualnych planów działania do realizacji w określonym terminie.
Szukasz szkolenia i masz pytania?
Śmiało, nasi eksperci są do Twojej dyspozycji!