Dofinansowanie szkoleń dla menedżerów

Artykuły

Dofinansowanie szkoleń dla menedżerów

Interesującą opcją, z której mogą skorzystać przedsiębiorcy reprezentujący sektor MSP (mikro, małych i średnich przedsiębiorstw) jest dofinansowanie szkoleń ze źródeł zewnętrznych, w tym z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS). Można uzyskać atrakcyjne wsparcie finansowe – od 50% do 80% kosztów szkolenia. Dofinansowanie obejmuje różnorodne działania rozwojowe – między innymi szkolenia miękkie dla pracowników oraz doradztwo. Sama procedura nie jest skomplikowana. Wsparcie naszych doradców i szczegółowe instrukcje dodatkowo usprawniają cały proces pozyskania środków.  Tym bardziej warto skorzystać z Funduszy Europejskich i zainwestować w rozwój własny lub pracowników. Za dodatkowy atut można uznać także to, że firmy upoważnione do oferowania dofinansowanych szkoleń muszą spełniać rygorystyczne kryteria potwierdzające ich profesjonalizm, a więc decydując się na udział w warsztatach, mają Państwo pewność, że trafiliście pod skrzydła najlepszych specjalistów w branży.
Firma Training Partners przeszła proces certyfikacji i jest upoważniona, do realizowania szkoleń dofinansowanych.
Szkolenia organizowane przez naszą firmę również mogą zostać dofinansowane. W ramach tej opcji proponujemy kilka zakresów merytorycznych, dedykowanych zarówno początkującym, jak i doświadczonym menedżerom. Szkolenia prowadzone są przez praktyków i poruszają kluczowe kwestie dotyczące sprawnego zarządzania w nowoczesnym biznesie. Ponadto można zdecydować się na udział w szkoleniach pomagających zmaksymalizować świadomość swojej funkcji i lepiej radzić sobie z wiążącą się z nią odpowiedzialnością. Liderzy grup zapoznają się także z zasadami prawidłowej komunikacji, najlepszymi sposobami motywowania podległych pracowników czy dojrzałego reprezentowania firmy w kontaktach z klientami. Więcej o szkoleniach dofinansowanych i zasadach przyznawania dotacji Aby uzyskać dodatkowe środki finansowe pozwalające obniżyć koszt warsztatów szkoleniowych, należy przede wszystkim zapoznać się z Bazą Usług Rozwojowych. Jest to wyszukiwarka przygotowana specjalnie na potrzeby pozyskiwania funduszy zewnętrznych. Dzięki temu intuicyjnemu i łatwemu w obsłudze narzędziu można znaleźć szkolenie w największym stopniu dopasowane do wymagań biznesowych pracowników danej firmy. W Bazie Usług Rozwojowych znajduje się również nasza firma – Training Partners. Wszystkie oferowane przez nas szkolenia menedżerskie zawierają szczegółowy opis merytoryczny, a także prezentację metod szkoleniowych i spodziewanych rezultatów warsztatu – przejrzysta, konkretna dokumentacja pozwala podjąć trafną decyzję co do wyboru odpowiedniego kursu. Następnie należy wypełnić specjalne wnioski zgłoszeniowe i inne formularze, w czym chętnie pomogą nas eksperci odpowiedzialni za kontakt z Klientami.
W ramach bazy BUR istnieje możliwość przygotowania dedykowanego programu szkolenia lub cyklu rozwojowego i realizacji szkoleń zamkniętych.
Kwota dofinansowania różni się w zależności od województwa, ale ostateczna cena zawsze spada nawet o kilkadziesiąt procent. Ponadto warto mieć na uwadze, że dofinansowanie można uzyskać w formie bonu możliwego do zrealizowania w ciągu kilku lub kilkunastu najbliższych miesięcy lub poprzez refundację. W przypadku refundacji zwrot kosztów następuje po zrealizowaniu szkolenia. Fundusze Europejskie stanowią więc duże wsparcie dla przedsiębiorców i korzystanie z nich otwiera nowe szanse rozwoju.

Szukasz szkolenia i masz pytania?

Śmiało, nasi eksperci są do Twojej dyspozycji!