Five Factories – gra symulacyjna dla produkcji

Artykuły

FIVE FACTORIES

– komunikacja i współpraca w zespole i pomiędzy zespołami na produkcji

Zapraszamy do zapoznania się z opisem szkolenia, które dedykujemy mistrzom, brygadzistom i liderom produkcji wraz z podległymi im zespołami. Szkolenie opieramy na naszej autorskiej grze symulacyjnej Five Factories, która skupia się na skutecznej komunikacji pomiędzy zespołami oraz planowaniu i realizacji zadań prowadzących do realizacji wspólnego celu.

5 DEPARTAMENTÓW FABRYKI

1 WSPÓLNY CEL

Five Factories to zaawansowana gra symulacyjna, która uświadomienia i uczy, jak ważne jest patrzenie na zadania zespołu z perspektywy celów całej firmy. Uczestnicy na własnej skórze odczują skutki nieefektywnej wymiany informacji w zespole i pomiędzy zespołami oraz braku skutecznego planowania.
Gra pozwala na refleksje nad zagadnieniami tworzenia i realizacji planów działania, dzielenia się zasobami/informacjami w firmie, komunikacji oraz współpracy w zespole i pomiędzy zespołami.

5 departamentów firmy, 1 wspólny cel

Uczestnicy wcielają się w rolę pracowników 5 departamentów pewnej firmy produkcyjnej. Firma otrzymała duże zamówienie na wyprodukowanie sprzętu transportowego. Każdy departament otrzyma wytyczne, co ma wybudować. Już na samym początku okazuje się, że materiały produkcyjne i rysunki techniczne są wymieszane pomiędzy departamentami. Klient przyjedzie po całość produkcji za 90 minut. Czy departamenty będą w stanie ze sobą współpracować by osiągnąć cel, czy wygra potrzeba rywalizacji i każdy zespół skupi się na swoim zadaniu?

Końcowy sukces

Klucz do sukcesu leży w sferze zarządzania zespołem i współpracy pomiędzy zespołami. Jeżeli na tych polach uczestnikom się nie powiedzie, to o sukces będzie bardzo trudno. Realizacja zadania będzie polegać na wymianie zasobów, reagowaniu na ewentualne problemy w komunikacji i pojawiające się konflikty oraz optymalnym wykorzystywaniu czasu i popełnieniu jak najmniej błędów. Na podstawie doświadczeń z gry, wspólnie z uczestnikami przeanalizujemy takie obszary jak:
  1. Lider zespołu – jego miejsce i rola w organizacji
  2. Skuteczna komunikacja w zespole i pomiędzy zespołami
  3. Wspólny cel – efektywna współpraca w zespole i pomiędzy zespołami
  4. Konflikt – jak rozwiązywać i jak zapobiegać
  5. Motywowanie i budowanie zaangażowania
W części warsztatowej szkolenia pracujemy na realnych przykładach z jakimi uczestnicy spotykają się w swojej codziennej pracy. Chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących szkolenia – skontaktuj się z nami!

Szukasz szkolenia i masz pytania?

Śmiało, nasi eksperci są do Twojej dyspozycji!